Małgorzata:

'jeśli myślimy o tym samym Piłsudskim to to w zapisie będzie 2xs'
[więcej]

25

paź
2016

Turcja, Stambuł -- blokowiska..

kategoria: podróże, link bezpośredni

Dublin, 19:25

na koniec kilka wieczornych pocztówek i parę zdjęć z blokowisk. Stambuł jest wpizdu ogromny, a dopiero z wysokości i z dobrym zoomem można ogarnąć natłok wszystkich tych budynków. obłęd.

wybierając się już na lotnisko z taksówkarzem niezapinającym pasy (this is Turkey, man. no rules here.) znowu rzuciły mi się w oczy dziesiątki osób łowiących ryby z każdego prawie mostu nad Bosforem. wiele młodych dziewczyn ma zasłonięte twarze, co uwypukla się jeszcze bardziej w określonych godzinach, podczas których z meczetów całego miasta rozlegają się pieśni. ma to jakby charakter zawodów, podczas których imami próbując przebić się wzajemnie głośnością modlitwy lub zaśpiewem. spacerując po starym mieście wszędzie na zewnątrz widzę herbaty pite z małych szklaneczek. i mnóstwo kotów, patriotyczne flagi w oknach, ale i mnóstwo brudu i krzaków, nawet w ścisłym centrum.

miałem też wiele pytań o Polskę. niektórzy mówią nawet po naszemu i widać, że jesteśmy u nich odbierani pozytywnie. oczywiście nazywają nas Lachami, ale o tym wiedziałem z innych źródeł. a jednego wieczoru wybrałem się z miejscowym kolegą i Ryanem ze Stanów na nadbrzeżny skwer. środek tygodnia, po północy, a tam wciąż mnóstwo młodzieży, całych rodzin wręcz, wszyscy pijący alkohol i głośno dyskutujący. potem wybraliśmy się jeszcze na prawdziwą kawę turecką -- środek nocy a kawiarenki pełne ludzi. gra grecka i bałkańska muzyka, jest wesoło..

blokowiska

blokowiska

blokowiska

blokowiska

blokowiska

blokowiska

blokowiska

blokowiska

blokowiska