Małgorzata:

'jeśli myślimy o tym samym Piłsudskim to to w zapisie będzie 2xs'
[więcej]

17

kwi
2013

Torcida on-tour: Śląsk Wrocław - Górnik!

kategoria: pasje, link bezpośredni

Los Angeles, 05:20

będąc w Polsce wybrałem się na wyjazd naszych Orłów do Wrocławia. kiedyś, jakieś 10 lat temu, wyjazdy to była normalka, co dwa tygodnie, czasem co miesiąc, cały czas z tymi wariatami. teraz, z uwagi na fakt, że od dawna mieszkam poza granicami kraju, rzadko zdarza mi się stawić na obiekcie innego zespołu i jechać z dopingiem przez 90 minut. ostatnio byłem chyba aż na Wielkich Derbach na Stadionie Śląskim, całe lata temu...

do Wrocławia natomiast się wybrałem. na dworcu spotkałem kolegę Łukasza, z którym swego czasu byliśmy w Niemczech na mistrzostwach świata. ten przedstawił mnie swoim kumplom, więc mieliśmy fajną paczkę wyjazdową. zawsze miło jest spędzić kilka godzin w pociągu rozmawiając o starych wyjazdach, nietypowych zgodach, akcjach chuligańskich, czyli standardowych tematach kibicowskich. oprócz nich rozpoznałem może z 10 innych twarzy -- starych wyjazdowiczów, których pamiętam jeszcze z lat 90-tych. cała reszta, a jechało nas 1500 osób to ludzie nowi. ich twarze nie mówią mi nic i mógłby to być wyjazd dowolnego innego teamu, efekt byłby podobny.

pojechałem również dlatego, aby zobaczyć nowy stadion we Wrocławiu. fajnie to wszystko wygląda już od strony nowe dworca Wrocław-Stadion. podziemne przejścia, później bezproblemowe wejście na sektory, w środku sklepik z jedzeniem, napojami. nawet piwo jest do kupienia w tej naszej nowoczesnej Polsce. kulturka, gdyby nie ceny, które były 3 razy wyższe niż poza bramami stadionu. na sektorze jesteśmy 1.5h przed pierwszym gwizdkiem i marzniemy w oczekiwaniu na mecz. samo spotkanie w pierwszej połowie pod dyktando Górnika, prowadzimy do przerwy 1-0 po golu Nakoulmy. w drugiej Śląsk nas miażdży i wygrywa całe spotkanie. doping fajny, jedziemy non-stop, a w pewnym momencie pada komenda -- rozbieramy się! większość grupy bez koszulek, przy temperaturze 2-3C bawi się śpiewająco. kilka chwil dopingu na moim filmiku poniżej:a tak się prezentowaliśmy po strzelonej bramce:

Torcida on-tour: Śląsk Wrocław - Górnik!