Małgorzata:

'jeśli myślimy o tym samym Piłsudskim to to w zapisie będzie 2xs'
[więcej]

17

mar
2012

Projekt Balloon Rescue! -- cz. II.

kategoria: pasje, link bezpośredni

Seattle, 00:50

miło mi poinformować, że nasz prężny indie game dev team (w składzie moja żona i ja) zakończył właśnie alpha testy levelu 2! o projekcie pisałem już wcześniej w tym miejscu prezentując krótki filmik z levelu 1, kto nie widział, odsyłam.

no więc level 2 jest trochę bardziej skomplikowany, bo oczywistym jest, że gry zbyt proste szybko się nudzą. tak jak zamierzaliśmy, motywem przewodnim jest tu woda, która przypływa i odpływa w rytm faz księżyca umożliwiając tym samym dostęp do kanistrów z gazem. długo zastanawiałem się jakie zachowanie balonu wprowadzić w momencie zetknięcia się z wodą i wydaje mi się, że wypadło optymalnie: w momencie zetknięcia z taflą wody rozbrzmiewa odpowiedni dźwięk, coby dać znać, że jest niefajnie, przy czym fale delikatnie, acz stanowczo wciągają nasz zagubiony balon pod wodę. w tym momencie balon ma jeszcze szansę się wydostać, z tym że trzeba będzie użyć trochę więcej gazu. jednak w przypadku zalania tego czegoś co zieje ogniem, wydostanie się jest już niemożliwe, co zakomunikuje brzęczący odgłos zalanego palnika. czyli do pewnego momentu okej, dalej już wcale nie okej. zastosowałem przy tym mały unik, czyli jeśli wciągnięty pod wodę balon zetknie się najpierw z butlą gazu, a jest taka szansa w prawym odcinku jaskini, to zdrowo i szczęśliwie wraca do punktu wyjścia. czyli butla z gazem jest zaliczona.

okej, poniżej zrzut ekranu z levelu 2, a pod nim z levelu 1, bo z tego było tylko video. otwórzcie sobie to w pełnej wielkości, bo natywna rozdzielczość tego typu gier to 1280 na 720. mamy już nawet pierwszego alhpa testera -- Jarek zgłosił się dzisiaj a wersję grywalną upublicznimy po dokończeniu levelu 3, wkrótce też zamierzamy wejść na giełdę (ale to juz z kolejnym projektem, który od kilku dni kiełkuję w mojej głowie.)

Projekt Balloon Rescue! -- cz. II. level 2

Projekt Balloon Rescue! -- cz. II. level 1