Małgorzata:

'jeśli myślimy o tym samym Piłsudskim to to w zapisie będzie 2xs'
[więcej]

24

gru
2010

Happy Holidays!

kategoria: zapiski, link bezpośredni

Seattle, 01:14

ostatnio wyszło na jaw, że Amerykanie niechętnie życzą sobie wzajemnie wesołych świąt. dla nich święta zaczynają się w końcówce listopada i trwają aż do nowego roku. Merry Christmas nie jest już tak popularne, a jego miejsce zajmuje bardziej poprawne kulturowo Happy Holidays. smutne to, ale idąc dalej tropem moich najbliższych współpracowników z firmy natykamy się na Niemca dla którego święta są idealnym czasem na nadrobienie zaległości projektowo-informatycznych, Szwajcara lecącego do Los Angeles, aby w cieple spędzić kilka dni, czy Brytyjkę, która zostanie tu na miejscu samiuteńka jak palec. do tego dochodzą Koreańczycy, dla których oczywiście termin Boże Narodzenie nie oznacza nic szczególnego, bo swój Lunar New Year i tak obchodzą kiedy indziej..

my natomiast, Polacy, czerpiemy ze świąt dużą radość, większą niż wszyscy inni razem wzięci. wszystkim życzę więc miłych i radosnych świąt spędzonych z bliskimi, bo my również spędzimy je z rodziną, mimo iż będziemy wciąż kilka tysięcy kilometrów od Gliwic. tzn będziemy trochę bliżej niż zwykle, bo w Pensylwanii -- w Erie, nad jeziorem i muszę się spieszyć, bo wylot mamy za kilka godzin..

rodakom oczywiście życzę udanego Kevina samego w domu i jak zwykle sprawnie radzącego sobie ze szklanymi pułapkami Bruce'a, bo przecież tradycji musi stać się zadość ;)

a żeby już tak całkiem wejść w atmosferę świąt poniżej zaprojektowana przez Agatę i wspólnymi siłami wykonana szopka w polskim kościele Św. Małgorzaty w Seattle ;)

Happy Holidays

Happy Holidays

Happy Holidays