Małgorzata:

'jeśli myślimy o tym samym Piłsudskim to to w zapisie będzie 2xs'
[więcej]

10

paź
2010

tomxx.net 4.0

kategoria: zapiski, link bezpośredni

Seattle, 10:10

po 3 latach przyszła pora na odświeżenie designu mojej strony. nowa, czwarta już odsłona, to miłe dla oka połączenie neutralnej bieli i zieleni, a projekt witryny to głównie zasługa mojej żony. w związku z tym tomxx.net to już nie tylko sam tomxx, lecz również i Agata. od kilku już lat wspólnie przemierzamy świat, a prezentowane fotki często wychodzą spod jej warsztatu. wkrótce więcej informacji w dziale info..

tematyka strony pozostanie oczywiście bez zmian, no może z coraz większym odchyleniem w stronę podróżowania. relacje i zdjęcia z trasy, jak to już bywało ostatnio, będą elementem nadrzędnym. design naszej witryny ma tą naszą niekończącą się podróż przypominać..

technika ucieka do przodu, w związku z tym na stronie pojawiło się trochę nowych rozwiązań. zrezygnowaliśmy całkowicie z flasha na rzecz skryptów jQuery, zwiększyły się rozdzielczości, więc i natywna szerokość strony, jak i większość fotek otrzymały trochę dodatkowych pikseli do wykorzystania. strona jest skalowalna dla wciąż używanych 1024px.. fotoblog zyskał asynchroniczność, tak więc przełączanie się między miesiącami jest teraz całkowicie obsługiwane przez ajaksa (opisy, podobne do tych z poprzednich stron) dodam wkrótce. wiele rozwiązań pochodzi z darmowych repozytoriów z sieci -- ich wykorzystanie pozwoliło mi zaoszczędzić trochę czasu, a nie ma co przecież na nowo wynajdować koła.

zupełnie przypadkowo, poważnie, tomxx.net 4.0 zadebiutował samymi dziesiątkami. nie dość, że dzisiaj mamy 10 października 2010, co samo w sobie jest wielkim zbiegiem okoliczności, to godzina dodania, jak widzicie, to 10.10. podczas dodawania notki na stronę, data i godzina wrzuca się automatycznie (godzina więc oznacza początek pisania przeze mnie notki), z tą tylko małą różnicą, że w tej chwili u mnie jest już po 1 w nocy. czas dodawania to jednak czas serwera, czyli polski -- mamy więc niesamowity wysyp dziesiątek. na (prawie) dziesiątą rocznicę mojej strony ;)