Małgorzata:

'jeśli myślimy o tym samym Piłsudskim to to w zapisie będzie 2xs'
[więcej]

14

lut
2007

TrekEarth

kategoria: pasje, link bezpośredni

Brighton, 16.28

wśród całej gamy internetowych portali fotograficznych przeważają takie, w których sztuka, jakkolwiek szeroko pojęta, jest wyznacznikiem poprawności zdjęcia. powoduje to pewne zachwianie oceny, gdyż nie od dziś wiadomo, że najpiękniej uchwycony stół, który dla jednych jest arcydziełem fotograficznym, dla innych będzie modelowym przykładem złego ujęcia, a dla jeszcze innych: stertą niepomalowanych desek. nie mogąc się odnaleźć w takiej sytuacji olałem wszelkie PLfoto-podobne miejsca i skupiłem się na fotografii podróżniczej..

ponad rok temu zetknąłem się z portalem TrekEarth -- www.trekearth.com, potocznie zwanym Trekiem.. i odnalazłem to, co chodziło mi po głowie..

Trek jest miejscem, które w założeniu ma przybliżać fotografom świat, prezentując miejsca, kulturę i społeczeństwo danego obszaru. kategorie tematyczne schodzą tu na drugi plan, gdyż pierwszym staje się podział świata na kontynenty. państwa dzielą się na obszary, obszary dzielą się na regiony, wśród których wyróżnia się poszczególne miasta. myślę sobie, że nie ma lepszej drogi poznania miejsca w które planujemy się wybrać, niż zagłębienie się w trekowy katalog geograficzny. i nie ma znaczenia czy wybieramy się do Madrytu, małego miasteczka w woj. lubuskim, czy wioski gdzieś w dzikiej dżungli Gwatemali. społeczność Treka jest wszędzie, około tysiąca fotek dziennie przybliża kulturę miejsca, pokazuje jego najlepsze i najgorsze strony.. ważnym jest, że nie jest to społeczność zamknięta -- a oferowane zdjęcia i przyjazne wskazówki zawarte w komentarzach są świetną szkołą fotografowania..

przez pewien czas nie łączyłem Treka z moją stroną. jednak jest to już tak często odwiedzane przeze mnie miejsce, że myślę, iż wypada wstawić odnośnik mojego profilu i zaprosić do oglądnięcia stworzonej galerii..