Małgorzata:

'jeśli myślimy o tym samym Piłsudskim to to w zapisie będzie 2xs'
[więcej]

12

lis
2006

tekst cudzy, gdybym wtedy wiedział to, co wiem teraz

kategoria: cudze, link bezpośredni

Gliwice, 21.54

gdybym mogła jeszcze raz przeżyć swoje życie, odważyłabym się popełnić więcej błędów. odprężyłabym się, rozluźniła. byłabym głupsza niż tym razem. mniej rzeczy brałabym na poważnie i wykorzystywałabym więcej szans. odbyłabym więcej podróży, wspięłabym się na więcej szczytów i przepłynęłabym więcej rzek. jadłabym więcej lodów, a mniej fasolki. pewnie miałabym więcej prawdziwych kłopotów, ale za to mniej urojonych.

widzisz, jestem jedną z tych osób, które zawsze są rozsądne i przytomne, godzina po godzinie, dzień po dniu. och, miałam też swoje piękne chwile, ale gdyby przyszło mi robić wszystko od nowa, miałabym ich więcej. prawdę mówiąc, nie próbowałabym niczego innego - tylko przeżywać chwile, jedną po drugiej, zamiast tylu czekających mnie lat.

należę do osób, które nigdzie nie ruszają się bez termometru, butelki z gorącą wodą, płaszcza i spadochronu. gdybym mogła jeszcze raz przeżyć swoje życie, biegałabym boso wczesną wiosną i nie zakładałabym butów do późnej jesieni. częściej chodziłabym na tańce. częściej jeździła na karuzeli. zbierałabym więcej stokrotek.