Małgorzata:

'jeśli myślimy o tym samym Piłsudskim to to w zapisie będzie 2xs'
[więcej]

27

lip
2006

gorąca pseudowładza

kategoria: zapiski, link bezpośredni

Gliwice, 23.23

och, ciężko się ostatnio u nas żyje. ciąży nam wszystkim sytuacja polityczna, prawie tak samo jak tegoroczne upały.. no ale z upałów mało kto się śmieje (a rolnikom zupełnie nie do śmiechu), natomiast z naszej władzy śmieją się już wszyscy. i nic dziwnego, że śmieje się komplet Polaków (tych u nas, ten milion na emigracji i nawet Crio w UK), gorzej, że śmieje się świat. Polska wreszcie stała się popularnym tematem programów telewizyjnych, ale wcale nie z powodu wzrostu PKB, niskiego bezrobocia czy sukcesów sportowych -- świat śmieje się z naszej władzy.. i.. wcale im się nie dziwię.

oglądając dowolny program publicystyczny jednego można być pewnym: słowa 'ja panu nie przerywałem' padną w programie minimum 15 razy, a minimum 5 razy z ust naszego pseudoprezydenta. zresztą on jest ostatnio aktorem wybitnym: kiedyś obraził się na redaktorkę Monikę Olejnik i zapowiedział, że nie będzie z nią rozmawiał przez całą swoją kadencję. ostatnio obraził się ponownie, tym razem za to, że jakiś niemiecki pismak nazwał go kartoflem. wkurzyła się nasza głowa państwa, że hej -- swoją obecnością nie zaszczycił nawet szczytu Weimerskiego.. kilka dni temu w trakcie wizyty u ratowników WOPR prezydent wygłosił subtelną kwestię 'Irasiad jest bardzo zdenerwowany', gdy jeden z ratowników powiedział do swojego psa: 'Ira, siad.'. Irasiad się zdenerwował, zdenerwowaliśmy się my wszyscy. społeczeństwo już nie wie nawet jak ma reagować na kolejne pomysły naszej wspaniałej koalicji rządzącej. bo oto minister Romek Giertych zapowiedział, że do szkoły wrócą niebieskie mundurki i jest to jedyny sposób na walkę z narkotyzacją polskiej oświaty. następnie ogłoszono, że wychowawca kolonijny powinien płacić alimenty za niechciane ciąże wśród kolonijnych małolatów. bo to, że rodzice nie wychowali swojej pociechy i ta puściła się z dopiero co poznanym 13-letnim kolegą nie jest problemem. problem stanowi wychowawca, który całej nocy nie przesiedział na korytarzu przez co gimnazjalistka będzie miała pociechę..

do tego dochodzą zmiany na niemal wszystkich państwowych posadach, a zmiana na stanowisku szefa radia BIS doczekała się już wcale nie mniejszych protestów, niż przeciw Giertychowi. oto rozgłośnia grająca dotąd klimaty off-owe i niszowe niekomercyjne kawałki dla inteligentnej częsci społeczeństwa zmienia swoją ramówkę -- odtąd radio będzie opierało się na zasadach komercyjnych znanych z dyskotekowych rozgłośni. wystosowano listy protestacyjne, ale oczywiście szans na odmianę nie ma żadnych.. PiS i reszta baranów zdaje sobie sprawę, że mogą niedociągnąć do kolejnych wyborów, więc kombinują jak mogą. doszło do tego, że próbują zmieniać nawet ordynację wyborczą, a wszystko po to, aby w wielkich miastach, gdzie LPR i Samoobrona mają łącznie może z 5% poparcia wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze. czyli głosując na PiS głosujesz na Samoobronę.. partię z minimalnym procentem poparcia przestaje w takim przypadku obowiązywać próg wyborczy i wszyscy są zadowoleni..

na skutek tego, iż Kaczyńscy nie zajmują się rządzeniem, tylko poszerzaniem swojej władzy, mamy falę emigracji. i nie wiem sam co robić. bo ja na nich przecież nie głosowałem..

na razie mam urlop.