Małgorzata:

'jeśli myślimy o tym samym Piłsudskim to to w zapisie będzie 2xs'
[więcej]

29

kwi
2006

końcówka ligi..

kategoria: pasje, link bezpośredni

Gliwice, 23.11

wróciłem z meczu. ci, z którymi było mi kiedykolwiek po drodze doskonale wiedzą, czym dla mnie jest piłka.. widzą też, że niczym jest piłka bez Mojej Drużyny. wiedzą, że pasja jest wieczna, że oddanie bezgraniczne a przyjemność przeplatana ze smutkiem kształtuje większość moich weekendów. to co się dzieje obecnie, czyli walka Górnika o pozostanie w ekstraklasie sprawiła, że na meczach zaczęły pojawiać się tłumy. tłumy jakich od lat nikt na Górniku nie widział i napewno się nie spodziewał..

Zabrze, 19. kwiecień, godz. 18.30
na mecz z Górnikiem przyjeżdża Pogoń Szczecin. prezes gości, Antoni Ptak wpadł na niekonwencjonalny pomysł i zatrudnił w klubie z Pomorza 22 .. brazylijczyków. szczecińska Samba gra jednak słabo, a Pogoń przegrywa mecz za meczem. a w Zabrzu nastąpił przełom: na stadionie pojawia się niewidziana tu od wielu, wielu lat 12-tysięczna publiczność. włodarze klubu obniżyli ceny biletów do 5 zł i na efekty nie było trzeba długo czekać. Górnik po wspaniałej walce wygrywa 2-1 i zdobywa jakże cenne 3 punkty.

Zabrze, 22. kwiecień, godz. 18.00
sobota. bilety nadal po 5 zł, a na kilka dni przed meczem kibice organizują szeroką akcję zachęcania do przyjścia na stadion. drukują ulotki, rozwieszają plakaty, nagłaśniają sprawę w mediach, reklamują przez internet. ostatecznie w sobotnie, ciepłe popołudnie na stadionie przy ul. Roosevelta pojawia się 16 tys kibiców, w tym całe rodziny, dzieci, córki, matki i kochanki. nawet moje Słoneczko przystrojone było w biało-niebiesko-czerwone barwy. to najwyższa liczba od pamiętnego meczu z Ruchem Chorzów, z 94 roku. Górnik niestety przegrywa i ponownie ląduje na przedostatnim miejscu w tabeli..

Zabrze, 29. kwiecień, godz. 18.00
3 z rzędu mecz Górnika u siebie. przyjeżdża gdyńska Arka, zespół także broniący się przed spadkiem. i znowu nie zawiedli kibice, którzy mimo chłodu i całodniowej ulewy przybywają na stadion w liczbie 12 tys. wspaniały mecz, niesamowity doping. Górnik naciska, Arka się odgryza: poziom spotkania rewelacyjny jak na polską ligę, nerwówka straszna, rRadek chciał nawet zjeść buta.. Górnik wygrywa 2-0 i ponownie ucieka ze strefy spadkowej..

do końca ligi 3 kolejki. o utrzymanie walczą Górnik, Łęczna, Arka i Polonia. Polonia już raczej z miernymi szansami, choć każdy klub będzie walczył do końca. niestety to właśnie nasz Górnik ma przed sobą najcięższych rywali: gramy z mistrzem: Legią i wicemistrzem: Wisłą, a dodatkowo w Łęcznej w ostatniej kolejce, kto wie, czy nie decydującej o utrzymaniu w lidze..

i tak to powoli ten czas sportowy mija.. z boku wszystko wygląda czysto, nie widać powtórki z Piłkarskiego Pokera.. oby wszystko dobrze się skończyło..